Home » News and Opportunities » EUGLOH – Short credit bearing kursevi 2024/2025

EUGLOH – Short credit bearing kursevi 2024/2025

Univerzitet u Novom Sadu obaveštava studente svih nivoa studija da su u toku prijave za sledeće short, credit bearing kurseve, koji će se realizovati tokom 2024/2025. godine, u okviru EUGLOH alijanse:

Detaljnije informacije i registracioni formulari mogu se pronaći na linkovima navedenih kurseva.

Osim navedenih kurseva, u toku su i prijave za mentorski program: EUGLOH Intercultural Skills Programme (rok za prijavu 29. septembar 2024. godine).

Informacije o kursevima objavljene su i na sajtu Univerziteta: https://www.uns.ac.rs/index.php/konkursi/eugloh/8471-eugloh-pozivi-zimski-semestar-2024-2025

Sve otvorene mogućnosti za kurseve i treninge u okviru EUGLOH alijanse možete pratiti na sajtu EUGLOH-a: https://www.eugloh.eu/courses-trainings/.

Šta je EUGLOH?

The European University Alliance for Global Health – EUGLOH je strateško partnerstvo između Univerziteta Pariz-Sakle, Francuska, Univerziteta u Lundu, Švedska, Univerziteta u Segedinu, Mađarska, Univerziteta u Portu, Portugalija, Ludvig-Maksimilajans univerziteta u Minhenu, Nemačka, Univerziteta u Alkali, Španija, Univerziteta u Tromzu, Norveška, Univerziteta u Novom Sadu, i Univerziteta u Hamburgu, Nemačka, koje je formirano u okviru Inicijative Evropski univerziteti.

Cilj inicijative je da se uspostave strateška partnerstva, kojima će se ojačati kvalitet visokog obrazovanja i povećati saradnja između univerziteta u Evropi. Kroz EUGLOH, studenti i zaposleni  imaju veće mogućnosti za saradnju i mobilnost.

Oblasti saradnje

Koncept globalnog zdravlja uključuje faktore kao što su budućnost medicine, klimatske promene, rizike u zaštiti životne sredine, očuvanje biodiverziteta i koncept digitalnog zdravlja tj. primena tehnologije u oblasti unapređenja zdravlja i blagostanja.

Kombinujući ekspertizu i naučnu infrastrukturu u oblastima kao što su: biomedicina, digitalno zdravlje, klimatske promene i biodiverzitet, društvene i humanističke nauke, zdrav život i blagostanje, univerziteti članovi Alijanse baviće se nizom izazova u vezi sa globalnim zdravljem.

Ključni ciljevi

• Multidisciplinarni pristup globanom zdravlju
  • Mobilnost studenata i osoblja devet univerziteta članova Alijanse sa severa, juga, istoka i zapada Evrope
  • Iskustvo u oblasti evropskog visokog obrazovanja, posvećeno promovisanju i jačanju evropskih vrednosti