Home » News and Opportunities » Predavanje i promocija BGI koledža kroz 2024 UNS – BGI JOINT TALENT TRAINING PROGRAMS

Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u novom Sadu je u ponedeljak 17. juna 2024. imao čast da ugosti predstavnice BGI koledža Minfeng Xiao i Zhe Chen na svečanom potpisivanju sporazuma o saradnji i prezentaciji programa akademske mobilnosti i stručnih praksi za studentekroz BGI JOINT TALENT TRAINING PROGRAMS.
Delegaciju je srdačno dočekalo rukovodstvo i Kancelarija za međunarodnu saradnju PMF-a.

Nakon predstavljanja obe institucije, svečano je potpisan sporazum o saradnji koji otvara put za buduću naučnu saradnju i akademsku mobilnost studenata iz Srbije na BGI koledžu, koji je vodeći u oblasti biotehnologije, sekvenciranja genoma i bioinformatike.

Drugi deo posete je bio fokusiran na istraživače, studente masterskih i doktorskih studija, kojima su predstavljene mogućnosti za naučno-istraživačku saradnju i akademsku mobilnost.

Ova poseta predstavlja važan korak ka uspostavljanju i jačanju međunarodne saradnje između našeg fakulteta i BGI, globalnog igrača u oblasti genomike i alata za sekvenciranje.