Home » News and Opportunities » Letnja Škola Hemije 2024: Još jedna godina uspešne saradnje između UNSPMF-a i TU Graca

Od 1. jula 2024. godine, započela je još jedna Letnja škola hemije, plod dugogodišnje saradnje između Univerziteta u Novom Sadu (Prirodno-matematički fakultet) i Tehnološkog univerziteta u Gracu. Ova inicijativa je postala tradicija, omogućavajući svakog leta studentima hemije iz Graca da borave u Novom Sadu, dok novosadski studenti, sa podrškom Erazmus+ stipendije, borave u Gracu.

Ova akademska razmena omogućava učesnicima da steknu laboratorijsko iskustvo, prošire svoja znanja iz specifičnih naučnih oblasti, kulturno se obogate i prošire mrežu svojih profesionalnih kontakata.

Od svog osnivanja 2006. godine, Letnja škola hemije predstavlja inspirativnu platformu za unapređenje znanja studenata i jačanje veza između Novog Sada i Graca. Ova saradnja ne samo da obogaćuje studente, već i dalje gradi mostove između dva univerziteta, postavljajući standard za uspešnu akademsku saradnju i kulturnu razmenu koja inspiriše generacije studenata. Radujemo se nastavku ove tradicije i daljem razvoju mladih lidera i naučnika u oblasti hemije.