Home » News and Opportunities » NACIONALNI PROGRAM STIPENDIRANJA VLADE REPUBLIKE SLOVAČKE – SVI NIVOI STUDIJA

NACIONALNI PROGRAM STIPENDIRANJA VLADE REPUBLIKE SLOVAČKE – SVI NIVOI STUDIJA

Vlada Republike Slovačke objavila je konkurs za Nacionalni program stipendiranja mobilnosti stranih studenata za akademsku 2017/2018 godinu. Konkurs je otvoren za studente na svim nivoima studija, iz svih oblasti koje su dostupne u akademskoj ponudi visokoškolskih institucija u Slovačkoj.

Minimalni uslovi za kandidate:

• Da su u momentu predaje aplikacije završili 2.5 godine studiranja na istom studijskom programu
  • Da NISU državljani Slovačke

Mobilnost studenata osnovnih i masterskih studija može da traje jedan ili dva semestra (ukupno od 4 do 5 i od 9 do 10 meseci), a za studente doktorskih studija je moguća razmena od maksimalno 10 meseci.

Stipendija za studente osnovnih i masterskih studija iznosi 350 evra mesečno, a za studente doktorskih studija 580 evra mesečno.

Svi uslovi konkursa, potrebna dokumentacija i način prijavljivanja nalaze se na sledećem linku. Obavezno pročitati i Tips for Applicants.

Krajnji rok za prijavu za zimski semestar 2017/2018: 30. april 2017. do 16h

Krajnji rok za prijavu za letnji semestar 2017/2018: 31. oktobar 2017. do 16h