Home » News and Opportunities » PROMOCIJA Chevening (Čivning) stipendija za master studije u Velikoj Britaniji

PROMOCIJA Chevening (Čivning) stipendija za master studije u Velikoj Britaniji

Britanska ambasada u Beogradu, u ponedeljak, 10. oktobra 2016.g. u 14.00h u amfiteatru Centralne zgrade Univerziteta u Novom Sadu (Dr. Zorana Đinđića 1),organizuje predstavljanje Chevening (Čivning) stipendije za master studije u Velikoj Britaniji.

Ovaj prestižni program, koji finansira Ministarstvo spoljnih poslova Velike Britanije (Foreign and Commonwealth Office) stipendira jednogodišnje master studije na britanskim univerzitetima. Stipendija pokriva troškove školarine i potrebne literature, putne i troškove britanske vize, a obezbeđena je i mesečna nadoknada za druge životne troškove.

Rok za prijave za Chevening stipendije za akademsku godinu 2017-18. je 8. novembar 2016. godine u 12 časova po britanskom vremenu.

Jedan od glavnih ciljeva Chevening programa, koji postoji više od 25 godina, jeste pomoć najuspešnim kandidatima da dobiju vodeće uloge u budućem razvoju Srbije. Prioritetne oblasti ovogodišnjih stipendija su usmerene na proces evropskih integracija Srbije, sa posebnim naglaskom na sledećim oblastima:

• vladavina prava i reforma pravosudnog sistema
  • reforma ekonomskog i energetskog sektora i zaštita konkurencije
  • reforma javne uprave
  • odnosi u regionu i postkonfliktno pomirenje
  • ljudska i manjinska prava

Pored diplome visokog obrazovanja i znanja engleskog jezika, od kandidata se očekuje da mogu da dokažu svoje dosadašnje akademske uspehe, kao i da su već imaju najmanje dve godine relevantnog radnog iskustva u svojoj oblasti. Kandidati moraju biti državljani Republike Srbije, a starosna granica ne postoji.

www.chevening.org/serbia