Home » News and Opportunities » UGRAD program – otvoren poziv za studentsku razmenu u Americi

UGRAD program – otvoren poziv za studentsku razmenu u Americi

images

Počela je aplikacija za UGRAD studentsku razmenu u Americi za studente osnovnih studija iz Srbije i Crne Gore.

Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Novom Sadu je oduvek učestvovao u ovom prestižnom programu i do sada uvek imao uspešne studente.

Više informacija možete naći na World Learning sajtu organizacije iz Vašingtona.

Ova razmena podrazumeva punu stipendiju za celokupni boravak na studijama u SAD.

Program postoji od 2008. godine i do sada je 1700 mladih iz celog sveta učestvovalo u razmeni.

Studije se implementiraju na univerzitetima širom SAD, na 75 koledža i univerziteta, od Njujorka do drugih gradova u unutrašnjosti.

Mesto i univerzitet nisu poznati sve do konačnog objavljivanja rezultata konkursa i odabira studenata.

Studenti najčešće žive u kampusu, ali mogu biti i sa porodicom.

Rok za prijavu je 1. januar 2016.

Za dodatne informacije je potrebno obratiti se na:

ugrad@usembassyserbia.rs

Find out more at: Global UGRAD Info Portal