Home » News and Opportunities » МЕXТ 2021-СТИПЕНДИЈЕ ВЛАДЕ ЈАПАНА

МЕXТ 2021-СТИПЕНДИЈЕ ВЛАДЕ ЈАПАНА

Министарство образовања, спорта, науке и технологије Владе Јапана објавило је конкурс за студенте из Републике Србије под називом МЕXТ стипендије за 2021. годину.

Конкурсом се додељују стипендије за основне студије и стипендије за студенте истраживаче. Обе категорије укључују обавезно тестирање знања енглеског и јапанског језика.

Конкурс је отворен до 31. јула 2020. године.

Заинтересовани кандидати треба пажљиво да следе инструкције које су за сваку од наведених категорија јасно истакнуте у документима под називом: Application Guidelines for Undergraduate Students (за основне студије) односно Application Guidelines for Research Students (за постдипломске студије).

Кандидати ће о датуму и месту одржавања испита, који је планиран током септембра, бити обавештени накнадно.

У зависности од области студирања, на додипломским студијама обавиће се тестирање знања на енглеском језику из математике, физике, хемије или биологије.

За додатне информације у вези са конкурсом контактирати Амбасаду Јапана путем мејла на адресу електронске поште: culture@s1.mofa.go.jp.