Home » News and Opportunities » DOKTORAT I ISTRAŽIVANJE U NEMAČKOJ

DOKTORAT I ISTRAŽIVANJE U NEMAČKOJ

Nemačka nudi stranim doktorandima i naučnicima izvrsne mogućnosti za istraživanje.

Univerziteti i više škole, državne i privatne vanuniverzitetske istraživačke institucije, kao i velike organizacije koje se bave finansiranjem nauke, kao na primer Nemačka zajednica istraživača (Deutsche Forschungsgemeinschaft -DFG) i Nemačka služba za akademsku razmenu (Deutscher Akademischer Austauschdienst- DAAD) podržavaju naučnike stipendijama ili obezbeđivanjem radnog mesta.

Čak i industrija koja se bavi intenzivno istraživanjem i srednja preduzeća imaju interesantne razvojne mogućnosti za međunarodne istraživače. Mnoge kompanije blisko sarađuju sa univerzitetima i istraživačkim institucijama u primenjenom istraživanju i razvoju.

Više informacija o mogućnostima za doktorande i naučnike mogu se pronaći OVDE