Home » News and Opportunities » Konkurs za dodelu “Fulbright” stipendija za akademsku 2019/2020. godinu

Konkurs za dodelu “Fulbright” stipendija za akademsku 2019/2020. godinu

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu raspisala je konkurs za dodelu stipendija u okviru Fulbrajt programa za gostujuće predavače za akademsku 2019/2020. godinu. Fulbrajt program za gostujuće predavače je postdoktorski program bez sticanja diplome za mlađe i starije istraživače, univerzitetske nastavnike i stručnjake sa akademskih institucija u Srbiji.

Ovaj program omogućava stipendistima da borave u Sjedinjenim Američkim Državama u cilju naprednog istraživanja, odnosno držanja predavanja na univerzitetu. Svi kandidati treba da su sa jednog od univerziteta u Srbiji. Pored toga, od svih kvalifikovanih kandidata se očekuje da su u mogućnosti da u potpunosti iskoriste program istraživanja ili predavanja na jednom od univerziteta u SAD-u i da su voljni da po povratku u Srbiju podele iskustva i stečena znanja. Iskustvo stečeno putem Fulbrajt programa treba da koristi ne samo stipendisti, već i njegovom ili njenom matičnom univerzitetu, tj. studentima i zaposlenima, kao i instituciji domaćinu u SAD-u. Fulbrajt stipendisti predstavljaju ambasadore kulture i treba da budu spremni da predstave svoju zemlju, kulturu i istraživanje akademskoj i široj zajednici.

Tekst konkursa sa uslovima možete pronaći na zvaničnom sajtu UNS.