Home » News and Opportunities » Online Letnja škola naprednih materijala “Zhi-Hong”2020, Đao Tong Univerzitet, Šangaj, Kina

Fakultet za nauku o materijalima i inženjerstvo (School of Material Science and Engineering – SMSE) u sklopu Đao Tong Univerziteta iz Šangaja organizuje po prvi put online petu „Zhi-Hong” Međunarodnu letnju školu naprednih materijala (“Zhi-Hong” International Summer School of Advanced Materials – ISS-AM).

Cilj letnje škole je promovisanje interaktivne kulturne i akademske razmene između vrhunskih naučnika i studenata diplomskih i poslediplomskih studija širom sveta.

Letnja škola obuhvata dvonedeljni program i održaće se online u periodu od  5. do 18. jula 2020. godine.

Tema letnje škole za 2020. godinu je „Napredno procesiranje materijala” (Advanced Materials Processing).

Letnja škola obuhvata online predavanja, obilaske, aktivnosti sa ciljem boljeg upoznavanja sa kineskom kulturom kao i druge aktivnosti.

Svi zainteresovani studenti mogu da apliciraju online. Odabrani kandidati imaju šansu da sledeće godine dobiju i stipendiju za pohađanje škole.

Dokumentacija za prijavu na konkurs za stipendije obuhvata:

• Obrazac za prijavu (2020 application form_blank)
  • Biografiju na engleskom jeziku
  • Prepis ocena na engleskom jeziku
  • Zvanični dokaz o znanju engleskog jezika (napomena: uz standardne testove poput IELTS, TOEFL, CET6 biće prihvaćeni i drugi sertifikati)
  • Motivaciono pismo na jednoj stranici (personal statement)

Prijave za stipendije se šalju Kancelariji za međunarodnu saradnju PMF-a na iro@pmf.uns.ac.rs najkasnije do srede, 6. maja 2020.  sa naznakom: „Za Zhi-Hong letnju školu”. Paralelno sa slanjem prijave na pomenuti mejl, svi kandidati treba da urade i onlajn prijavu na sajtu letnje škole najkasnije do 15. maja 2020.

Prirodno-matematiči fakultet će nominovati studente Fakultetu za nauku o materijalima i inženjerstvo u Šangaju za dve stipendije nakon čega će odluku o selekciji doneti Fakultet za nauku o materijalima i inženjerstvo u Šangaju.

Studenti koji su kvalifikovani za letnju školu su studenti diplomskih studija (završna godina) i poslediplomskih studija iz oblasti nauke o materijalima i inženjerstva materijala, ili povezanih oblasti poput mašinstva, fizike i hemijskog inženjerstva, tj. studenti Tehnološkog fakulteta, Prirodno-matematičkog fakulteta i Fakulteta tehničkih nauka  Univerziteta u Novom Sadu.

Dodatne informacije o online letnjoj školi i o programu nalaze se na vebsajtu škole i u brošuri.

Kontakt mejl za dodatna pitanjazh_iss@sjtu.edu.cn

Link ka brošuri: The brochure of 2020 SJTU Zhi-Hong ISS-AM