Home » News and Opportunities » Otvoren konkurs za prijave CEEPUS freemover kandidata za akademsku 2023/24. godinu

Kandidati zainteresovani da u okviru akademske 2023/24. godine realizuju razmenu putem CEEPUS programa, a koji se prijavljuju izvan odobrenih CEEPUS mreža, mogu aplicirati za mobilnost u kategoriji freemover. Krajnji rok za podnošenje prijava je 30. novembar 2023. godine.

Iako se mobilnosti u CEEPUS programu prvenstveno odvijaju u okviru mreža, odnosno ustanovljenih partnerstava visokoškolskih ustanova iz država članica CEEPUS programa, program omogućava i dodatnu opciju vanmrežnih mobilnosti.  Ove tzv. freemover mobilnosti odnose se na mobilnosti između visokoškolskih ustanova koje imaju pravo učešća u CEEPUS programu, a u situaciji kada pojedinačna matična ustanova (npr. određeni fakultet, smer, departman…) ne pripada istoj mreži kao i željena ustanova domaćin.

Pravo učešća u CEEPUS programu imaju studenti i nastavno osoblje s državnih visokoškolskih ustanova Republike Srbije.

Detaljne informacije o konkursu i načinu prijave nalaze se na zvaničnoj stranici Tempus Fondacije.