Home » News and Opportunities » OTVOREN POZIV ZA PRIJAVU NA ISTRAŽIVAČKU STIPENDIJU „GO STYRIA” NA UNIVERZITETU U GRACU (AUSTRIJA) ZA AKADEMSKU 2020/2021. GODINU.

Provincija Štajerska u saradnji sa Univerzitetom u Gracu nudi istraživačke stipendije za master i doktorske studije, kao i postdoktorsko istraživanje kandidatima sa univerziteta iz zemalja Jugoistočne Evrope, a u koje spadaju Albanija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Kipar, Grčka, Mađarska, Kosovo, Severna Makedonija, Moldavija, Crna Gora, Rumunija, Srbija, Slovenija i Turska.

Period trajanja stipendije, odnosno istraživačkog boravka, je maksimalno 4 meseca, a kandidati po povratku nastavljaju ili završavaju studije/istraživanje na svom univerzitetu.

Stipendija za studente master i doktorskih studija iznosi 600 €, a za postdoktorske istraživače stipendija iznosi 900 € mesečno.

Rok za podnošenje prijava je 24.04.2020.

VAŽNO: Svi kandidati koji žele da apliciraju online, najkasnije do 21.04.2020. moraju da zatraže i dobiju pristupnu šifru za online aplikaciju.

Više informacija o uslovima konkursa, potrebnoj dokumentaciji i postupku prijave možete pronaći OVDE