Home » News and Opportunities » Prezentacija stipendija Vlade Republike Francuske

Prezentacija stipendija Vlade Republike Francuske

Prezentacija studija u Francuskoj i stipendija Vlade Republike Francuske biće održana u Rektoratu Univerziteta u Novom Sadu, u petak, 2. marta 2018. godine u 12.00 časova, u Multimedijalnoj sali na 1. spratu.

Mobilnost studenata, kao i programi namenjeni profesorima i istraživačima, predstavljaju prioritet za Ambasadu Francuske i Francuski institut u Srbiji. Svake godine studentima iz Srbije dodeljuje se oko 50 stipendija za nivo master 2 i doktorske studije u komentorstvu.

Prisutni će imati priliku da od Sektora za univerzitet i nauku Francuskog instituta u Srbiji saznaju sve informacije o uslovima, prijavljivanju, kriterijumima za odabir kandidata i francuskom sistemu visokog obrazovanja.