Home » News and Opportunities » Stipendije vlade Francuske 2023/2024

Stipendije vlade Francuske 2023/2024

U želji da podstakne mobilnost studenata, Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji raspisali su novi konkurs za dodelu stipendija i to za školsku 2023/2024. godinu za studente iz Srbije koji žele da nastave školovanje u Francuskoj.

Svake godine oko 650 studenta iz Srbije odabere Francusku za nastavak studija u nekoj od 3500 visokoškolskih ustanova u Francuskoj.

Rok za prijavu na konkurs je 27. mart 2023. godine.

Detaljnije informacije o konkursu:

Francuski instituti u Srbiji

Campus France

Predstavnici Francuskog instituta u Srbiji i kancelarije Campus France održaće prezentaciju studija u Francuskoj i stipendija Vlade Republike Francuske za Master 2 nivo i doktorske studije u komentorstvu za sve oblasti, u amfiteatru Rektorata Univerziteta u Novom Sadu u utorak 6. decembra sa početkom u 12h.
Svi zainteresovani imaće priliku da iz prve ruke čuju informacije o neophodnoj dokumentaciji, proceduri prijavljivanja, nivou francuskog i/ili engleskog jezika kao i svim adutima francuskog visokoobrazovnog sistema. Ulaz je slobodan, a prezentacija će se održati na srpskom jeziku.