Home » News and Opportunities » UGRAD program – otvoren poziv za studentsku razmenu u SAD (2024/2025)

UGRAD program – otvoren poziv za studentsku razmenu u SAD (2024/2025)

Biro za obrazovanje i kulturu Ministarstva spoljnih poslova SAD objavio je konkurs za stipendirane jednosemestralne studentske razmene na univerzitetima i koledžima u SAD u akademskoj 2024/2025. godini kroz program Global Undergraduate Exchange Programme – Global UGRAD. Prijave su otvorene za studente osnovnih studija iz Srbije, a rok za prijavu je 15. decembar 2023.

Detalje o programu i konkursu možete pronaći na zvaničnom sajtu Ambasade SAD u Srbiji.

Za dodatne informacije, slobodno se obratite na e-mail adresu: BelgradeG-UGRAD@state.gov.

Ponosno ističemo da je Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Novom Sadu dugogodišnji učesnik u ovom prestižnom programu i redovno ima stipendiste UGRAD programa. Trenutno, na studentskoj razmeni na Državnom univerzitetu Vejn (Wayne State University), Anđela Milošević, studentkinja osnovnih studija geografije sa PMF-a, aktivno učestvuje u programu i stiče vredno iskustvo.