Home » News and Opportunities » Erazmus+ Virtualna razmena – Mogućnost online saradnje

Erazmus+ Virtualna razmena – Mogućnost online saradnje

Erazmus+ virtualne razmene (Erasmus+ Virtual Exchange – EVE) je inovativni pilot-projekat koji Evropska komisija od 2018. godine sprovodi kao deo Erazmus+ programa, kako bi se proširio njegov tradicionalni opseg i obuhvat koji podrazumeva fizičke mobilnosti.

Pored prilike za razvoj, Erazmus+ virtualne razmene pružaju jedinstvenu priliku mladim ljudima za inter-kulturološko učenje.

Projekat virtualnih razmena se realizuje putem onlajn aktivnosti interkulturalnog učenja studenata i mladih iz Evrope i južnog Mediterana, podstičući njihovo uzajamno razumevanje i razvoj kompetencija ključnih za 21. vek, kao što su kritičko razmišljanje, empatično slušanje, medijska i digitalna pismenost, timski rad, znanje stranih jezika i slično.

U projektu Erazmus+ virtualnih razmena mogu učestvovati i studenti i mladi iz Srbije (18-30 godina), ali i zaposleni na visokoškolskim ustanovama u Srbiji (pre svega nastavno osoblje). Sve aktivnosti programa su besplatne.

Moguće su virtualne razmene različitog trajanja i tematskog obima:

• Program onlajn vođenog dijaloga
    Socijalni krugovi
    Connect program
  • Interaktivni otvoreni onlajn kursevi
  • Trening za razvoj projekata virtualne razmene
  • Trening zagovaranja

Više informacija o inicijativi i temama mogu se pronaći OVDE