Home » News and Opportunities » EUGLOH KURS ZA STUDENTE „DA LI UMEŠ DA NAPIŠEŠ NAUČNI RAD?“

EUGLOH KURS ZA STUDENTE „DA LI UMEŠ DA NAPIŠEŠ NAUČNI RAD?“

U okviru EUGLOH konzorcijuma, u toku su prijave na kurs „Da li umeš da napišeš naučni rad?“ (Can you write a scientific paper?). Prijave su otvorene za studente master akademskih i doktorskih akademskih studija, sa devet partnerskih univerziteta – Univerzitet Pari-Sakle (Francuska), Univerzitet u Lundu (Švedska), Univerzitet „Ludvig Maksimilijan“ u Minhenu (Nemačka), Univerzitet u Portu (Portugalija), Univerzitet u Segedinu (Mađarska), Univerzitet u Alkali (Španija), Univerzitet u Hamburgu (Nemačka), Univerzitet u Novom Sadu (Republika Srbija) i Arktički univerzitet Norveške u Tromzu (Norveška).

Kurs “Da li umeš da napišeš naučni rad?” posvećen je umetnosti pisanja naučnih radova. Uz pomoć eminentnih predavača, primenom interaktivnog pristupa, pažnja studenata biće upućena na praktične aspekte procesa pisanja naučnih radova.

Predavači će na početku dati glavne smernice za pisanje naučnih radova, kroz usmeno i vizuelno izlaganje, koje podstiče diskusiju i razmenu iskustava studenata iz različitih oblasti. Studenti će biti podeljeni u grupe i dobiće kratak projektni zadatak, koji će zajedno uraditi.

Prilikom prijavljivanja, studenti će se opredeliti da li će kurs pratiti on-line ili „uživo“. Rok za prijavu zainteresovanih studenata, koji žele kurs da prate „uživo“, je 17. avgust 2023. godine. Za studente, koji kurs žele da prate on-line, rok za prijavu je 14. septembar 2023. godine. Kurs će biti održan 12. i 13. oktobra 2023. godine na Univerzitetu u Novom Sadu.

Detaljnije informacije, preliminarni program i registracioni formular nalaze se na sledećem linku.