Home » News and Opportunities » Produžen rok – EUGLOH takmičenje za najbolju studentsku inovativnu ideju “Idea challenge: Biomedical engineering for global health”

EUGLOH TAKMIČENJE ZA NAJBOLJU STUDENTSKU INOVATIVNU IDEJU:
„IDEA CHALLENGE: BIOMEDICAL ENGINEERING FOR GLOBAL HEALTH“

U okviru EUGLOH konzorcijuma, u toku su prijave za Takmičenje za najbolju studentsku inovativnu ideju Idea challenge: Biomedical engineering for global health.

Prijave su otvorene za:

– studente završne godine osnovnih akademskih studija,
– master akademskih i
– doktorskih akademskih studija
,

sa devet partnerskih univerziteta – Univerzitet Pari-Sakle (Francuska), Univerzitet u Lundu (Švedska), Univerzitet „Ludvig Maksimilijan“ u Minhenu (Nemačka), Univerzitet u Portu (Portugalija), Univerzitet u Segedinu (Mađarska), Univerzitet u Alkali (Španija), Univerzitet u Hamburgu (Nemačka), Univerzitet u Novom Sadu (Republika Srbija) i Arktički univerzitet Norveške u Tromzu (Norveška).

Glavna tema takmičenja su inovativne ideje studenata u oblasti biomedicinskog inženjeringa za globalno zdravlje. Student će pojedinačno prijaviti svoju inovativnu ideju. Nakon evaluacije pojedinačnih prijava, formiraće se timovi od studenata sa različitih EUGLOH univerziteta prema oblastima njihove inovativne ideje.

Timovi će imati priliku da unaprede svoju odabranu inovativnu ideju na dva pripremna vebinara (jedan za aplikaciju ideje, a drugi za njeno predstavljanje) i na dve mentorske sesije 1:1 (jedna sa naučnim mentorom i jedna sa poslovnim mentorom).

Nakon ovih onlajn aktivnosti tokom septembra i oktobra, odabrani timovi će doći na Univerzitet u Novom Sadu gde će tokom dva dana proširiti svoje znanje kroz praktične prezentacije tekućih projekata iz biomedicinskog inženjeringa, kao i kroz radionice koje će pokriti teme kao što su pisanje predloga projekata (Horizon), napredovanje na TRL skali i razumevanje poslovnog dela inovacije. Trećeg dana boravka na Univerzitetu u Novom Sadu, timovi će imati priliku da predstave svoje inovativne ideje pred žirijem.

Rokovi:
->> Prijava inovativne ideje uz registraciju biće otvorena do 23. oktobra 2023. godine.

Poziv