Home » News and Opportunities » MEĐUNARODNA STUDENTSKA NEDELJA U BEOGRADU (ISWiB) 2018

MEĐUNARODNA STUDENTSKA NEDELJA U BEOGRADU (ISWiB) 2018

Međunarodna studentska nedelja u Beogradu (International Student Week in Belgrade – ISWiB) je internacionalni festival koji se održava u Beogradu od 15. do 23. jula 2018. godine i koji već dugi niz godina okuplja preko 250 studenata iz preko 50 država širom sveta.

Ideja festivala je da se mladi u multikulturalnom okruženju bave najvećim problemima današnjeg društva i da putem radionica koje se koriste raznim metodama pruže svoj doprinos rešavanju tih problema. Ove godine festival slavi 12. godina postojanja i pod sloganom „Preuzmi inicijativu“ studenti će moći da učestvuju u 10 zanimljivih radionica kao što su: mjuzikl, biotehna, diskusija, i druge. Radionice će ove godine biti usmerene na razvoj preduzetništva, sa akcentom na socijalno preduzetništvo i ciljevima održivog razvoja. Osim edukativnog programa, mladima se pruža mogućnost upoznavanja Beograda i razmena mišljenja sa svojim vršnjacima u ambijentu oslobođenom od predrasuda, rasizma, ksenofobije, homofobije, nasilja i govora mržnje. Učesnici će upoznati i stručnjake različitih profesija i biće podsticani na društveni aktivizam u sopstvenoj lokalnoj zajednici.

Prijave za učešće na 12. Međunarodnoj studentskoj nedelji su otvorene do 28. februara 2018. godine u 23:59h.

Više o festivalu i procesu prijave možete pronaći na dokumentu: Poziv za učesnike ISWiB 2018