Home » News and Opportunities » Poseta delegacije PMF-a na TUG u Austriji

Poseta delegacije PMF-a na TUG u Austriji

Delegacija Prirodno-matematičkog fakulteta u sastavu prof. dr Nataša Simin (Departman za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine), Ivana Pejović (stručni saradnik za međunarodnu saradnju) i Gordana Vlahović (šef Kancelarije za međunarodnu saradnju) je 15-16. decembra 2022. realizovala veoma uspešnu posetu Tehnološkom univerzitetu u Gracu. Saradnja sa ovim strateškim partnerom iz Austrije traje više od 15 godina i realizuje se kroz Letnju školu hemije (razmena studenata na stručnoj praksi), Erasmus+ program akademske mobilnosti na svim nivoima i druge aktivnosti koje smo obstrano prepoznali kao ključne za budući razvoj u oblasti nastave, nauke i inovacija.

Cilj ove posete je bio proširenje aktivnosti međunarodne saradnje i redefinisanje postojećeg okvirnog ugovora o saradnji kako bi se intenziviralo zajedničko učešće u naučno-istraživačkim projektima i uspostavljanje zejedničkih studijskih programa.

Izvanredni domaćini delegacije sa PMF-a su bili prof. Frank Uhlig, dekan Fakulteta za tehničku hemiju, hemijsko-procesno inženjerstvo i biotehnologiju i Kancelarija za međunarodnu saradnju Tehnološkog univerziteta u Gracu.