Home » News and Opportunities » Stipendije Nemačke fondacije za životnu sredinu (DBU) – 2019

Stipendije Nemačke fondacije za životnu sredinu (DBU) – 2019

Nemačka fondacija za životnu sredinu (Deutsche Bundesstiftung Umwelt – DBU) dodeljuje stipendije za praksu ili istraživački boravak u trajanju do dvanaest meseci u organizacijama u Nemačkoj – univerziteti, instituti, ministarstva, nevladine organizacije. DBU Program stipendija podržava najširi spektar struka pri čemu predlog projekta mora biti u oblasti zaštite životne sredine, ekologije, održivog razvoja, klimatskih promena ili obnovljivih izvora energije.

Ciljna grupa:

• Master diplomci, a da je diploma stečena u poslednje tri godine ili master studenti pri kraju studija ili studenti doktorskih studija
  • Građani Srbije sa stalnim prebivalištem u Srbiji
  • sa znanjem engleskog i/ili nemačkog jezika

Početak stipendije: 01.02.2020. godine (1. mesec boravka je u Osnabruku i podrazumeva učenje nemačkog jezika na potrebnom nivou, upoznavanje nemačke kulture, izlete + max. 11 meseci u dogovorenoj organizaciji)

Visina stipendije: 1.250 eura + zdravstveno osiguranje

Dokumenta potrebna za online prijavu na konkurs:

• Biografija
  • Predlog projekta (do 3 strane sa opisom problema, metodologijom rada i očekivanim rezultatima)
  • Kopija diplome overena kod sudskog tumača na nemačkom ili engleskom jeziku
  • Pismo preporuke od univerzitetskog profesora
  • Sertifikat ili potvrda o znanju engleskog i/ili nemačkog jezika

Više informacija nahttps://www.dbu.de/2910.html

Rok za prijavu: 01.08.2019.

Kontakti: