Home » News and Opportunities » Učešće studenata i profesora PMF-a u aktivnostima EUGLOH alijanse – Let’s Talk!

Učešće studenata i profesora PMF-a u aktivnostima EUGLOH alijanse – Let’s Talk!

U zimskom semestru 2023/2024, studenti Prirodno-matematičkog fakulteta, sa Departmana za matematiku i informatiku i Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo, prekoračili su granice klasičnog učenja stranog jezika i učestvovali u međunarodnoj virtuelnoj aktivnosti – Let’s Talk! U ovom uzbudljivom poduhvatu, pod mentorstvom profesora dr Ljiljane Knežević i docenta dr Dragane Vuković Vojnović, studenti sa PMF-a su imali priliku da sarađuju sa vršnjacima iz Francuske, Mađarske i Norveške.

Aktivnost Let’s Talk! je realizovana u okviru EUGLOH alijanse u kojoj učestvuju univerziteti iz Francuske, Nemačke, Mađarske, Norveške, Portugalije, Španije i Srbije. Tokom pet nedelja, studenti su se na onlajn sastancima spajali u manje međunarodne grupe i usmeravali diskusiju na engleskom jeziku o različitim aspektima interkulturalnosti. Svaka grupa je predstavljala mini projekat gde su studenti kreativno delili svoja saznanja i iskustva o drugim kulturama, kreirajući onlajn kvizove, vodiče, pesme i druge ubedljive forme izražavanja.

Profesor dr Dragana Vuković Vojnović, COIL koordinator, ističe značaj ovakvih inicijativa i ponaosob ističe kreativnost i angažovanost studenata PMF-a u realizaciji projekta. U prilogu se nalazi prezentacija jedne od učesnica sa DGTH na pomenutoj aktivnosti koja ilustruje aspekte ove inovativne i kreativne aktivnosti.