Home » News and Opportunities » Poziv za promociju stipendija Nemačke fondacije za životnu sredinu (DBE)

Poziv za promociju stipendija Nemačke fondacije za životnu sredinu (DBE)

Pozivaju se master diplomci i studenti masterskih i doktorskih studija na prezentaciju o stipendijama Nemačke fondacije za životnu sredinu (Deutsche Bundesstiftung Umwelt – DBU) koja će se održati u ponedeljak, 1. aprila u 10:30 na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu u bloku F, učionici 012.

Prezentaciju će održati alumni DBU fondacije, dr Ivana Mihajlović, docent na Departmanu za inženjerstvo zaštite životne sredine i zaštite na radu i Dragana Pohl, inženjer prodaje i projektovanja iz vodeće Nemačke kompanije WEHRLE Umvelt GmbH.

Nemačka fondacija za životnu sredinu (DBU) trenutno dodeljuje stipendije za praksu ili istraživački boravak u trajanju do dvanaest meseci u organizacijama u Nemačkoj – univerziteti, instituti, ministarstva, nevladine organizacije. DBU Program stipendija podržava najširi spektar struka pri čemu predlog projekta mora biti u oblasti zaštite životne sredine, ekologije, održivog razvoja, klimatskih promena ili obnovljivih izvora energije.